Novinky

Vznik knihy - Jan Žižka - příběh o filmu Petra Jákla
Příběh o vzniku Knihy Jan Žízka

Myšlenka vytvoření knihy o filmu Petra Jákla mladšího Jan Žižka se již od začátku opírala o naše společné přátelství. Jelikož jsme znali Petrovo smýšlení a cit pro tvorbu, začali jsme se o tento film více zajímat.

Příběh o vzniku Knihy Jan Žízka

Režisérův záměr a do té doby nevídaný způsob realizace tohoto doposud (2022) nejdražšího filmu v dějinách české kinematografie nás nakonec definitivně přesvědčil o tom, že kniha by mohla být vynikajícím průvodcem a zároveň i dokladem toho, že tento film je přesahovým projektem. Myšlenka se tedy postupem času stala skutečností a naše vydavatelství stálo na startu vývoje mimořádně hodnotné a unikátní knihy nad české a v mnoha ohledech i světové poměry.
Pro toto dílo bylo tedy třeba sehnat to nejlepší z oblasti grafiky, programování, tisku i psaného slova. Oslovili jsme prvotřídní odborníky a mistry nejen od nás, ale i ze zahraničí a začali jsme se samotnou tvorbou. V září roku 2022 vznikla k radosti celého týmu kniha Jan Žižka – příběh filmu Petra Jákla. Tato kniha je svého druhu naprosto ojedinělá.

Příběh o vzniku Knihy Jan Žízka

Její zpracování se liší již samotným obalem (šubrem), který se stal pomyslnou železnou košilí chránící poklad. V úvodu knihy se může čtenář začíst do předmluvy napsané přímo Michaelem Cainem, dvojnásobným držitelem prestižní ceny Oscar, a může se tak naladit nejen na příběh o filmu, ale zároveň pocítit vysokou váhu a hodnotu díla. Kniha jako průvodce filmovým zákulisím je v celém svém obsahu obdařena fotkami z natáčení s doprovodnými texty. Obsah stránek včetně předělů kapitol je zpracován neopakovatelnou grafikou, která čtenáře provází od první po poslední stránku. Velkoformátové provedení celkem tří set čtyř stran obsahuje prvky ražby a vlastní písmo, to vše je tištěno na unikátní papír. Kromě těchto přesahových prvků je třeba také zmínit ještě dvě zásadní výjimečnosti. Kniha obsahuje rozšířenou realitu. Pokud si stáhnete přes QR kód unikátní aplikaci do svého telefonu, pak se při prohlížení stránek můžete na vybraných místech napojit na 3D realitu, která se zobrazí na vašem načítacím displeji. Budete tak vtáhnuti do děje jinak než jen pomocí textu a fotografie. Kniha zároveň obsahuje možnost 3D tisku.


Tímto článkem chceme poděkovat za příležitost být u natáčení a prožít mimořádné chvíle, které jsme se snažili do naší knihy vložit s úctou a vděčností.

Doprava kurýr ČR

Doprava na adresu ČR 

Musíme v současné době zrušit doručení na adresu pomocí kurýra, z důvodu vyčerpání přepravní kapacity dopravců. Za nepříjemnosti se omlouváme.

Nakladatelství KNIHA.JE 

Objednávky Slovensko

Dnešním dnem můžete objednávat jednodušeji i na Slovensko a v EUR. 

V pravém horním rohu změňte měnu a při výběru Dopravy a platby, změňte zemi doručení. 

Nakladatelství PRAVDA.JE 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz