...A DO ŠKOLY JSEM NIKDY NECHODIL

Kód: 9788090876385
329 Kč
Skladem

Inspirativní příběh štastného dítěte, které mělo neobvyklé dětství a objevilo v něm své výjimečné nadání 

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Dobrý den, jmenuji se André, jsem chlapec, nejím bonbóny a nechodím do školy!“ Touto větou se autor v dětství představoval dospělým, kteří se divili, jak to, že jej vidí volně běhat v době, kdy ostatní děti sedí ve školních třídách. Poslední část věty se vždy postarala o rozruch – a působí ho vlastně dodnes.

 

Kniha se nepokouší kritizovat školství. Jen popisuje, jak se André ve vší svobodě věnoval matematice a technice, a zároveň tancování, literatuře, stavbě kytar, cizím jazykům a mnohému dalšímu. Bez povinnosti. Děti se učí přirozeně rády, vlastně se ani nemohou něčemu neučit.

André bez školy nevyrostl v hlupáka, nevzdělance ani asociála. Jeho mládí bylo bohaté na intenzívní zážitky, a přesto bez stresu, soupeření, tlaku na výkon a honby za dobrými známkami. V Evropě se dnes vede debata, zda školní systém naše děti pomyslně nesvazuje do kazajky, která je jim většinou příliš těsná a může dokonce vést k jejich nemocem. Do této debaty vnáší Andrého kniha nedogmatický pohled. Neobsahuje žádný patentovaný návod, nýbrž zcela osobní příběh šťastného dítěte, které mohlo nerušeně objevovat a rozvíjet vlastní talenty, a nakonec vyrůst v široce vzdělaného, tvořivého a úspěšného muže, kterým dnes André je.

 

Pokud si kladete otázku, zda je školní docházka pro vaše děti nezbytná, seznamte se s tímto skutečným příběhem.

Nevyplňujte toto pole:
E Avatar autora Kniha nejen pro rodiče 17.10.2023 14:12
André a jeho příběh je inspirativní nejen pro rodiče, ale pro všechny kdo si myslí, že nemohou dělat to, na co nemají diplom. André je příkladem toho, kam člověk může dojít, když se zaměřuje na to, co ho baví, dělá to s nadšením a příliš nehodnotí.
Odpovědět
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz